TNS#65: Zakłądanie działalności przez internet, zwolnienia VAT, dzierżawa praw majątkowych, ubezpieczenie przedsiebiorcy, UOKiK, własna działalność a banki, pomysły na biznes: rowery i ołówki

Nie przegap kolejnych wydań:
Tydzień na swoim #65
 

Jak założyć jednoosobową działalność

Prosta lista - krok po kroku - jak założyć działalność przez internet

Powrót do zwolnienia w VAT

Do zwolnienia podmiotowego w VAT możemy wrócić w ciągu roku (nie jak dotąd - tylko w styczniu) jednak dopiero po spełnieniu określonych warunków. Czytaj dalej.

Można dzierżawić prawa majątkowe

Sędziowie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uznali, iż można wydzierżawić znak towarowy i płacić od niego podatek zryczałtowany 8,5%.

Ubezpieczenia przedsiębiorcy

Osoba prowadząca działalność gospodarczą ma prawo w każdej chwili zgłosić się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego i nawet zaległości w płaceniu obowiązkowych składek w tym nie przeszkodzą. Tutaj pełny artykuł (sugerujemy zacząć od przykładu na samym dole)

Ochrona Konkurencji i Konsumenta

UOKiK uruchomił internetową bazę i wyszukiwarkę wyroków sądowych dotyczących ochrony konsumentów i konkurencji.

Po rozpoczęciu działalności banki stają się bardziej kłopotliwe

Przyszli przedsiębiorcy powinni się spodziewać, że banki nie będą już na nich patrzeć tak jak kiedyś. Należy spodziewać się większych problemów z dostępem do kredytów szczególnie hipotecznych.

Polak potrafi

Polski pomysł na biznes, z którego realizacją nie poradzili sobie brytyjscy inżynierowie, a polscy dali radę: Rower dla tych, co rowerów za bardzo nie lubią

Zarabia miliony na ołówkach

Świat nie przestaje nas zaskakiwać. Micheel Stausholm produkuje niezwykłe ołówki, które po zużyciu można posadzić w doniczce.


Kontakt:
Grzegorz Pawlik
kontakt@tydziennaswoim.info