TNS#67: Obniż podatki z IKE/IKZE, stawki ZUS 2016, sprzedaż w Internecie a działalność, scrum, fałszywe maile z ZUS, praca w święta, słodki pomysł na biznes, szkolenia od Google, odzyskanie błędnych przelewów

Nie przegap kolejnych wydań:
Tydzień na swoim #67
 

Niższe podatki IKE i IKZE

Pisaliśmy o tym już w poprzednim wydaniu, jednak powtarzamy ponieważ pojawił się bardzo przystępny artykuł jednego z najlepszych blogerów finansowych. Warto zaserwować sobie trochę czasu i poznać temat.

Stawki ZUS dla umów-zleceń w 2016

Dość zawiłe formy oskładkowania umów zleceń od 2016 w całej rozciągłości omówione przez Infor.pl Proponujemy zacząć od przykładów na piątej stronie i ewentualnie wrócić do szczegółów. Dodatkowo istnieją jeszcze osobne zasady dla umów do kwoty 200zł

Sprzedaż w internecie - czy muszę zakładać firmę?

Jeśli sprzedajemy w sposób zorganizowany i ciągły możemy zostać uznani za "prowadzących działalność zarobkową" taka działalność podlega rejestracji. Tutaj dowiecie się kiedy rejestrować i co się stanie, kiedy takich obowiązków nie dopełnimy.

Scrum

Przedstawiamy Wam Scrum - metodę pracy, która zrobiła furorę w firmach zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania. Jest jednak skuteczny również w innych firmach.

Fałszywe maile z ZUS

Zawierają załącznik, który jest zabezpieczony hasłem (najprostsza metoda na uniemożliwienie antywirusom przeskanowanie załącznika) więcej szczegółów tutaj.

Praca w święta

Jeżeli prowadzimy działalność w branży, w której może być świadczona praca w niedziele i święta pamiętajmy o konieczności jej rekompensaty naszym pracownikom.

Smaczny pomysł na biznes

Każda z naszych pasji może być świetnym materiałem na biznes nawet w małej miejscowości gdzie bezrobocie sięga 20 %

"Internetowe rewolucje"

W lipcu rozpoczął się cykl szkoleń dla przedsiębiorców organizowanych przez Google, w ślad za tym ruszyła platforma internetowa, dzięki której możemy dowiedzieć się między innymi jak zaistnieć w Internecie, jak dzięki niemu sprzedawać. Darmowe lekcje dostępne tutaj.

Jak odzyskać błędnie wysłane pieniądze

Gdy wyślemy błędny przelew nadal mamy możliwość odzyskać pieniądze. Może nas to jednak kosztować sporo czasu. O tym jak to zrobić przeczytacie tutaj.


Kontakt:
Grzegorz Pawlik
kontakt@tydziennaswoim.info