TNS#69: Koniec ryczałtu ZUS czy dezinformacja rządu, soft launch, biuro w domu a podatki, e-zwolnienia i ePUAP, SEO czyli widoczność w Internecie

Nie przegap kolejnych wydań:
Tydzień na swoim #69
 

Wyższe składki

Minister Zieleniecki proponuje odejście od ryczałtu dla składek ZUS dla prowadzących działalność. Oznaczać to będzie poważny wzrost kosztów prowadzenia działalności. Chce, żeby składki były uzależnione od przychodów przedsiębiorcy. Jarosław Gowin informuje z kolei na Twitterze, że pomysły ministra Zielenieckiego to jego prywatna inicjatywa i rząd nie ma takich planów.

Jak rozpocząć działalność pracując na etacie

Kilka interesujących punktów, które warto wziąć pod uwagę planując tak zwany "soft launch". Przeczytajcie o czym warto pamiętać planując "soft launch" i które z tych punktów mają dla Was sens. Nie zapomnijcie o funduszu awaryjnym - nie wspomniano o num w artykule, ale jest to naszym zdaniem sprawa podstawowa.

Biuro w domu, a podatek od nieruchomości

Rejestracja firmy w miejscu zamieszkania pozwala włączyć część wydatków, związanych z tym lokalem, włączyć w koszty prowadzenia działalności. Z drugiej strony może oznaczać konieczność zapłacenia wyższego podatku od nieruchomości.

E-zwolnienia - jak założyć profil

Nowe e-zwolnienia mogą oznaczać wygodę dla nas i naszych pracowników - warto założyć profil. Nawet jeśli nie jesteśmy pracodawcami, ale nie mamy jeszcze profilu zaufanego ePUAP, polecamy jego założenia. Wymaga jednej wizyty w wybranym urzędzie z dowodem osobistym - i od tego momentu wiele spraw (takich jak zawieszenie działalności, zmiany wpisu w CEIDG) załatwimy przez internet.

Widoczność w Internecie

Sam fakt posiadania strony nie oznacza, że nasi klienci nas widzą. Na stronie mambiznes.pl możecie zapoznać się ze wskazówkami jak poprawić swoją widoczność w Internecie.


Kontakt:
Grzegorz Pawlik
kontakt@tydziennaswoim.info